Kabaret Zachodni zmiażdżył konkurencję!

Dwa dni konkursowe RYJKA to nie lada gratka dla fanów kabaretu. To jedyny festiwal w Polsce, podczas którego uczestnicy prezentują 8 premierowych skeczy, przygotowanych na wymyślone przez siebie tematy. Ma być zabawnie, ciekawie i pioniersko. I tak też było!

Rywalizacja była niezwykle zacięta, drugiego dnia konkursu na prowadzenie wysunęły się trzy kabarety i to one do końca walczyły o Złote Koryto Kabaretów.

Ostatecznie na podium stanął Kabaret Zachodni, który przygotowanym programem urzekł nie tylko pozostałe kabarety, ale przede wszystkim publiczność, zdobywając również Złote Koryto Publiczności.

Największą ilość punktów zgarnęli za skecze w kategoriach: „Spróbuję jeszcze raz”, „Fit, Eko, Bio”, „Walka o Ogień”, „Spotkanie z UFO” oraz „Metamorfoza”.

Ekipa Fair Play Crew pokonała ich jedynie w dwóch konkurencjach: „Bit kiler” i „Skecz typowo kaukaski”. Debiutujący na ryjkowej scenie kabaret OT.TO zwyciężył w kategorii „Zła wiadomość”.

Tajny Juror, którym w tym roku był Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, swoje wyróżnienie przyznał grupie Łowcy.B.

Ostateczna punktacja kształtuje się następująco:
1. Kabaret Zachodni – 261
2. Fair Play Crew – 249
3. Łowcy.B – 242
4. Kabaret Jurki – 218
5. Kabaret Rewers – 210
6. Kabaret Czołówka Piekła – 206
7. Kabaret Chyba – 190
8. Kabaret OT.TO – 175

W trakcie konkursu, zgodnie z tradycją odbyły się również dwa konkursy otwarte – Konkurs Filmowy o Złotą Kasetę oraz Konkurs o Melodyjną Nagrodę im. Artura.

Złota Kaseta powędrowała do Kabaretu Zachodniego a Melodyjną Nagrodę im. Artura otrzymali ex aequo Ewa Błachnio z zespołem Muzikanty oraz Kabaret Zachodni.