Kabaret Czesuaf z Złotym Korytem! Para Nr 2 podwójnie wyróżniona!

Trzy razy zdarzało im się prowadzić po pierwszym dniu, ale przegrać w finale. Tym razem dotarli do mety na pierwszym miejscu – po dwóch dniach Kabaret Czesuaf zwycięża w Konkursie Głównym i zgarnia Złote Koryto Kabaretów!

Członkowie Kabaretu Czesuaf nie kryli wzruszenia podczas konferencji prasowej. – RYJEK ma specjalny status wśród polskich imprez kabaretowych. Wystarczy wspomnieć, że na tym festiwalu startują nawet grupy z najwyższej półki, które już przecież nie muszą i nigdy nigdzie nie startują – mówili.

Drugą lokatę zajęła Para Nr 2: Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk, którzy zgarnęli aż dwa Złote Koryta w tym roku – Publiczności oraz Tajnego Jurora, którym była Agnieszka „Marylka” Litwin. Trzecie miejsce zajął Kabaret DNO.

25 listopada odbył się także Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura, tradycyjna konkurencja upamiętniająca zmarłych ludzi sceny i kabaretu. W tym roku z wygraną z Rybnika do domu wróci Kabaret Chyba. Finałem drugiego dnia konkursowego był koncert „wujka Kabaretu Młodych Panów” – Piotra Bałtroczyka.

Galeria zdjęć: Katarzyna Kaczmarczyk / Łukasz Stokłosa / Kaczmarczyk Foto Art Studio