Ryjek marką miasta!

Jesień coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się też kolejna edycja RYJKA. Tegoroczną edycję znanego w całej Polsce festiwalu kabaretowego we współpracy z Agencją Star Manager i Kabaretem Młodych Panów zorganizuje Miasto Rybnik!

We wtorek, 4 września, w punkcie informacji miejskiej halo! Rybnik odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. W konferencji prasowej udział wzięli: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej Michał Wojaczek, Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk z Kabaretu Młodych Panów oraz Piotr Sobik z agencji Star Manager.

RYBNIK STAJE SIĘ IMPREZĄ MIEJSKĄ
– Kabaret jest z Rybnika i chwali się Rybnikiem, dlatego Rybnik będzie wspierał i chwalił się Kabaretem – zaczął konferencję prezydent Rybnika Piotr Kuczera, sygnalizując, że od teraz RYJEK i Rybnik to jedno. – Ryjek staje się imprezą miejską, dlatego jako miasto, chcemy ten festiwal promować, chcemy poszerzać jego zasięg i dbać o jego rozwój – mówił prezydent. Nowym dyrektorem Rybnickiej Jesieni Kabaretowej został Michał Wojaczek, który kieruje Teatrem Ziemi Rybnickiej. – Naszym głównym celem jest udoskonalenie tradycyjnej formuły festiwalu i większe jego otwarcie. Dlatego też do sprzedaży trafia w tym roku rekordowa ilość biletów, dlatego wprowadzamy kilka nowości do formatu, jakim jest Ryjek – mówił dyrektor Michał Wojaczek.

KABARET I SZTUKA
Jedną z takich ciekawych zmian jest wprowadzenie sztuki teatralnej w ramy programu tegorocznego Ryjka. – Pierwszego dnia festiwalu po konkursie One Ryj Show rolę koncertu specjalnego pełniła będzie sztuka komediowa “Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”, w którym zagrają: Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski i Jakub Przebindowski – mówił Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, dyrektor artystyczny Ryjka. – Odkrywamy więc inną od kabaretowej odsłonę komedii w ramach kabaretowego festiwalu – dodał.

BILETY JUŻ 5 WRZEŚNIA
Sprzedaż biletów na wszystkie dni festiwalu rozpoczyna się 5 września punktualnie o godzinie 12:00. – Kontynuujemy współpracę z serwisem BiletyNaKabarety.pl, na którym będzie można zakupić bilety na Ryjka – powiedział Piotr Sobik z agencji Star Manager, współorganizator festiwalu. – BiletyNaKabarety prowadzi także sprzedaż stacjonarną, a informacje o wszystkich punktach znajdują się na stronie internetowej. Oprócz tego tradycyjnie bilety można będzie nabyć w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej. Wszystkie szczegóły znajdą się na stronie www.ryjek.eu

PLAKAT 23. RYJKA
Komisja konkursowa przejrzała w tym roku ponad 100 propozycji projektów plakatu 23. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK i wybrała pracę, której autorem jest Tomasz Soluch. Autor otrzyma 2 tys. zł, a jego propozycja stanie się podstawą do stworzenia pełnej identyfikacji wizualnej festiwalu.