Sztuka kochania, czyli spektakl na Ryjku!

Tegoroczny Ryjek jest zdecydowanie wyjątkowy. Nie tylko pod względem organizacyjnym (gdyż marka w całości przeszła pod kuratelę Miasta Rybnika), ale także programowym. Postanowiliśmy wstrząsnąć nieco podstawami naszego kabaretowego wydarzenia i powrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło… do teatru.

Nie o fizyczny powrót jednak chodzi, gdyż Ryjek od wielu lat odbywa się w części w murach Teatru Ziemi Rybnickiej. Idzie tutaj raczej o symboliczny powrót kabaretu do źródeł, do miejsca, gdzie powstał – pierwsze formy kabaretowe powstawały rzecz jasna w teatrze, by później pod różnymi wpływami (m.in. przez granie estradowe i knajpiane) znaleźć się tam, gdzie jest obecnie – w telewizji, na plenerach i największych halach w Polsce.

Pierwszy koncertem specjalnym tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej będzie więc spektakl teatralny, komedia z lekką nutką erotyzmu i ekstrawagancji – „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”, w której wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Magdalena Margulewicz, Piotr Gąsowski i Jakub Przebindowski. Temat relacji międzyludzkich, seksu i miłości jest zazwyczaj tematem dramatów lub erotyków. W wersji komediowej, a w dodatku komedii ostrej, choć podanej ze smakiem – bardzo rzadko. Tym bardziej warto ten spektakl zobaczyć.

Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania
czwartek, 15.11.2018
Teatr Ziemi Rybnickiej
BILETY