Smile prowadzi po pierwszym dniu!

Dwoma punktami kabaret Smile wyprzedza obecnie kabaret Czesuaf – reszta stawki nie odstaje, więc wygląda na to, że czeka nas emocjonujący drugi dzień!

Czesuaf do serca wziął sobie przedfestiwalowe zapowiedzi. Wspominali przecież, że będą walczyć o obronę zeszłorocznego tytułu i póki co znajdują się w ścisłej czołówce. Ciętym żartem i bardzo dobrymi tekstami uplasowali się na drugiej pozycji. Prowadzi Smile – który w każdej z konkurencji uzyskał wynik niemal idealny – mają 74 punkty. W każdej z trzech kategorii maksymalny wynik to 25, zabrakło im więc wczoraj jednego do wyniku marzeń. Nie ma to jednak znaczenia – prowadzą i są w bardzo dobrej formie. Reszta ryjkowej stawki trzyma się niedaleko, wszyscy w zasięgu podium. Oznacza to, że jedna lub dwie „dziesiątki” rozdane podczas trzech kategorii drugiego dnia mogą odwrócić nam tabelę do góry nogami!

Drugi dzień festiwalu to także Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura – tradycyjny, pełen magii konkurs piosenki kabaretowej. Motyw muzyczny będzie zresztą kontynuowany, gdyż zaraz po KoMniA na scenie zaprezentuje się Artur Andrus ze specjalnym recitalem! Start drugiego dnia RYJKA o godz. 16:30!

Fot. Katarzyna Kaczmarczyk // Studio Atomówka