MUMIO znów w Rybniku z premierowym spektaklem!

„WELCOME HOME BOYS” – to tytuł nowego spektaklu kinoteatru MUMIO.

mumio-plakat-200dpi_

To nie pierwsza ich wizyta na RYJKU, ale tym razem przyjeżdżają z absolutnie premierowym wydarzeniem! Mumio zaryzykowało i porwało się na spektakl swoich marzeń. Powstał w pełni autorski scenariusz fabularny odjechanej opowieści, której akcja rozgrywać się będzie na scenie i na ekranie. Teatr i film łączą się w tym spektaklu w jedno. Z uwagi na wysokie zaawansowanie techniczne, wszystko to odbędzie się na największej w Rybniku scenie Teatru Ziemi Rybnickiej.

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej.

Mumio zostało nagrodzone m.in. Teatralną Nagrodą im. Leona Schillera, Nagrodą ZASP oraz dwukrotnie Wiktorem. W drugim spektaklu do zespołu dołączył Jarosław Januszewicz, a obecnie multi-instrumentalista Tomasz Drozdek.

Na RYJKU:
środa, 26 października 2016 r., godz. 20:00
bilety w przedsprzedaży od 15.09.2016 r. na eventim.pl

Mumio, fot. Łukasz Popielarczyk (12)
Mumio, fot. Łukasz Popielarczyk (15)
Mumio foto 2