Konkurs Główny cz. 2 I Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura | Grzegorz Dolniak „Sztuka relaksu”

Dzisiaj w Konkursie Głównym części 2. ponownie zobaczymy członków grup:

Paranienormalni: Robert Motyka, Michał Paszczyk, Rafał Kadłucki, Olga Borys

Kabaret Chyba: Piotr Gumulec, Jakub Krzak, Krzysiek Wilkosz i Magdalena Gumulec

Formacja Chatelet: Adam Małczyk, Karol Wolski i Barbara Tomkowiak

Kabaret Łowcy.B: Bartosz Góra, Sławomir Szczęch i Maciej Szczęch

Kabaret Trzecia Strona Medalu: Marek Gajewski, Wojciech Smyk, Szczepan Szubzda, Damian Filowicz i Łukasz Adamus

Kabaret Zdolni i Skromni: Łukasz Zaczek, Andrzej Kozłowski, Damian Kubik, Mateusz Kwiatkowski, Ewelina Wojtak, Olga Łasak i Klaudia Halejcio

Konkurs poprowadzi: Tomasz Jachimek, a tematy dzisiejszych konkurencji to „Żywa Legenda”, „Skecz z urzędu”, „Ostatnie 5 minut”

Po części konkursowej odbędzie się Konkurs o Melodyjną Nagrodę im. Artura

To nie jest zwykły koncert piosenek kabaretowych. To swoisty pomnik służący uczczeniu pamięci o artystach, którzy odeszli. Jego początek związany jest z tragiczną śmiercią Artura Reniona – byłego członka i współzałożyciela Grupy MoCarta, a także Katarzyny „Melodyjki” Poćwiardowskiej.

Od wielu lat konkurs jest stałym elementem Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, dając artystom i publiczności świadectwo, że „nie wszystek umrę”, jak pisał poeta. Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura zachęca do symbolicznego spojrzenia w górę, w kierunku tych, którzy na zawsze zostaną w sercach, pamięci i na kartach historii Ryjka.

Podczas 25. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej, w konkursie udział wezmą kabarety walczące o Złote Koryto oraz zaproszeni goście.

Na koniec wieczoru zobaczymy GRZEGORZA DOLNIAKA w programie „SZTUKA RELAKSU”. Najnowszy program tego zwycięzcy One Ryj Show 2018, jest o tym, jak żyć spokojnie i być wypoczętym. A ponieważ Grzegorz nie ma pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie się wypowie. Z charakterystyczną sceniczną ekspresją i obserwacjami punktującymi absurdy dnia codziennego, zdemaskuje przeszkody stojące na drodze do prawdziwego spokoju ducha. Zabierze nas w podróż po meandrach niełatwej sztuki relaksu, w której jak zawsze zobaczycie swoje odbicie.