RYJEK z nowym szefem artystycznym!

26 listopada Robert Korólczyk podał do publicznej wiadomości, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora artystycznego Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK i tym samym Kabaret Młodych Panów nie będzie już współorganizatorem wydarzenia. Dzisiaj miło nam poinformować, że nowym dyrektorem artystycznym Ryjka został Łukasz ŻAK Zaczek. Komik i autor tekstów oraz scenariuszy wielu kabaretowych programów telewizyjnych. W przeszłości związany z formacjami „44-200” i „Kałasznikof”, a z okazji jubileuszowego Ryjka stworzył projekt „Zdolni i Skromni”, który głosami publiczności i samych kabaretów wygrał dwa najważniejsze Złote Koryta.

Niezmiennie w zarządzie festiwalu pracują Michał Wojaczek (dyrektor festiwalu oraz dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej) i Piotr Sobik (dyrektor organizacyjny, właściciel agencji Star Manager), który zmianę na stanowisku obejmowanym dotychczas przez Roberta Korólczyka (Kabaret Młodych Panów) komentuje krótko: Cieszymy się, że ta funkcja trafi w ręce artysty stąd. Młodego, ambitnego i docenianego przez środowisko. Znam Łukasza i współpracuję z nim od wielu lat, wiem że jest gotów podjąć się tego zadania. 

Zapytany o to, jak odnajduje się w tej nowej dla siebie rzeczywistości, nowo wybrany dyrektor artystyczny Ryjka, Łukasz ŻAK Zaczek odpowiada: Są takie propozycje, którym się nie odmawia. Są takie wyzwania, o których człowiek marzy. Szanując dokonania mojego poprzednika postaram się tchnąć świeżego ducha w festiwal, który jest dumą miasta i regionu. Zgodnie z panującymi obecnie w Polsce trendami, moją pierwszą decyzją będzie przyznanie sobie gigantycznej podwyżki. A potem, to się zobaczy.

Nowemu szefowi artystycznemu naszego wydarzenia życzymy samej pomyślności w działaniu, a Ryjkowi żeby zaprowadzone zmiany przyniosły jeszcze większy sukces imprezie 🙂